המרכז הישראלי למניעת התעמרות בעבודה

המענים לארגונים ומקומות עבודה

המאה ה-21 מאופיינת בהתפתחות ודינאמיות לצד שינויים תרבותיים, חברתיים וארגוניים מואצים. כפועל יוצא חלו שינויים גם בעולם העבודה המשפיעים על מערכות היחסים בין העובד לבין המעסיק ומקום העבודה. מחקרים מצביעים על כך שארגונים מתמודדים עם קושי הולך וגובר בשימור עובדים וקובעים כי שתי הסיבות העיקריות המשפיעות על שימור עובדים הן יחס מנהל וסביבת העבודה.

אחת הבעיות השכיחות כיום בשוק העבודה, בארץ ובעולם, הינה תופעת ההתעמרות במקומות עבודה. התעמרות גורמת לשחיקה ולעזיבת עובדים, לפגיעה כלכלית ולפגיעה בשמו הטוב של הארגון. על כן חשוב ליישם מנגנונים אפקטיביים למניעה ולהתמודדות עם תופעת ההתעמרות.

אם אתם

ארגון ששם את בריאותם הנפשית והגופנית של עובדיו בראש סדר העדיפויות.

ארגון מוביל שקורא מגמות ושינויים בשוק העבודה ונותן להם מענה.

ארגון שמקפיד על תרבות ארגונית מיטבית ומכבדת.

אנחנו כאן בשבילכם.

 

ההרצאות וסדנאות שלנו

עבודה לא אמורה לגרום לשברון לב

הרצאה בנושא הכרת תופעת ההתעמרות במקומות עבודה, היקפה וההתמודדות איתה ברמה המקומית והבינלאומית וכן ההיבטים הארגוניים, החברתיים והמשפטיים הנגזרים ממנה. זאת תוך המשגה ושיום של השינויים והתמורות בסביבות העבודה בארץ ובעולם.

לא עוברים את הגבול

הרצאה ששמה דגש על הגבול הדק שבין מרות להתעמרות תוך בחינת ההבדלים שבין התנהלות ניהולית לגיטימית לבין ניהול פוגעני.

כשהמנהל על המסך פוגש את המנהל במציאות

הרצאה המתבססת על קטעים מתוך סדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע שונים על מנת להגדיר את תופעת ההתעמרות ולעמוד על השפעותיה על הפרט ועל הארגון.

בכבוד. ככה זה אצלנו

סדנת מנהלים לפיתוח תהליכים וכלים ארגוניים אפקטיביים למניעה ולהתמודדות עם תופעת ההתעמרות בארגון. הסדנה תכלול ניתוח מקרים מעולם התוכן הארגוני תוך המחשת סיטואציות דרך סימולציות משחק.

אני רואה לך בעיניים

סדנת אימון למנהלים לפיתוח ניהול מכבד ולשמירה על ההון האנושי.  הסדנה תכלול ניתוח מקרים מעולם התוכן הארגוני תוך המחשת סיטואציות דרך סימולציות משחק.

השירותים שלנו

יש לנו עבורכם מגוון שירותים מקצועיים שיותאמו באופן מיטבי לצרכים הארגוניים שלכם, בהתבסס על איתור צרכים ושיח מקדים. צוות המנחים שלנו הינו צוות מומחה בתחומו, מעודכן, מיומן ומקצועי, העושה שימוש במגוון מתודות הנחייה והדרכה,  תוך תרגול סיטואציות ניהוליות מחיי הארגון והתנסות בפתרון בעיות של דילמות ארגוניות עדכניות. ניתן לשלב בין השירותים השונים

מגוון הרצאות וסדנאות

ליווי מנהלים. בכל דרגי הניהול. במסגרת אימון אישי או קבוצתי.

יעוץ ארגוני לניסוח קוד ארגוני בנושא התעמרות בעבודה.  ליווי והכוונה בפיתוח אמנה ארגונית המתייחסת לנושא.

יעוץ ארגוני להקמת צוות משימה לטיפול במקרי התעמרות. ליווי והכוונה להקמת מנגנון ארגוני שתפקידו לבחון, לתחקר, ולטפל במקרי התעמרות.

ביצוע סקרי אקלים. עריכת סקר אקלים (בפורמט משתנה תואם ארגון וצרכים) וניתוחו, על מנת לשקף תמונת מצב ארגונית אמיתית אודות תופעת ההתעמרות, היקפה ומאפייניה.

גישור ופתרון קונפליקטים. מתן שירותי גישור על ידי מגשר מוסמך מטעם המרכז המתמחה בנושא התעמרות בעבודה ו/או הכשרת גורם פנים ארגוני לטיפול בנושא.